انجمن خیریه چهارده معصوم اهوز - امین نیکوکاران - نشست خبری مسئولین انجمن با اصحاب رسانه

نشست خبری مسئولین انجمن با اصحاب رسانه


مدیرعامل انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز در نشست خبری:

راه اندازی پویش محرم به منظور کمک به خانواده های نیازمند / رسانه ها با ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری یاریگر ما باشند/ یک هزار و ۵۰۰ خانواده تحت پوشش انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز هستند

 


مدیرعامل انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز اظهار داشت: این انجمن از سال 1367 فعاليت خود را با اولويت به اصل رفع محروميت و تاُمین نياز خانواده ها و حفظ شان، حرمت و كيان نيازمندان در كليه مراحل كمك رساني به منظور رسيدگي به امور ايتام و نيازمندان آغاز نمود و در حال حاضر نزدیک به 1500 خانواده و بالغ بر 4000 نفر تحت پوشش انجمن هستند.


احمد علی کلاهدوز امروز دوشنبه ۲۷ مردادماه ۹۹ در نشست با خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: در انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز با همت خیرین از بدو تاسیس نسبت به تأمین نیازهای مادی و معنوی خانواده های ایتام و نیازمند اهتمام شده و فعالیت های زیادی در زمینه های فرهنگی، اشتغالزایی، تامین مسکن نیازمندان و ... انجام می شود.

وی با اشاره به سی و دومین سال فعالیت انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز ، تصریح کرد: فعالیت انجمن خیریه در دهه اول بیشتر به مسائل معیشتی خانواده های تحت پوشش مانند حقوق ماهیانه، سبد غذایی ، درمان، مسکن، پوشاک، نوشت افزار و ... معطوف بود.


مدیرعامل انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز با اشاره به خدمات رسانی به خانواده های نیازمند در بخش های متعدد، گفت: در دهه دوم فعالیت با توجه به شرایط جامعه و ایجاد برخی آسیب های اجتماعی، معاونت فرهنگی تاسیس شد که خوشبختانه به توفیقات زیادی نائل آمدیم .

کلاهدوز تصریح کرد: در سال گذشته از جمعیت دو هزار نفری دانش آموزی و دانشجویی تحت پوشش ۷۵۰ نفر در مدارس خود ممتاز درسی شناخته شدند که برای آنها جشن ممتازان در یکی از سالن های بزرگ شهر برگزار شد. همچنین کتابخانه ای با ۱۳۰۰۰ جلد کتاب و مهدکودک نیز راه اندازی شد.


وی گفت: واحد اشتغال وکاریابی به منظور توانمند سازی و استقلال مالی خانواده ها نیز تاسیس شد و با سازمان فنی و حرفه ای نیز تفاهم نامه ای منعقد گردید تا در جهت توانمندسازی به خانواده های تحت پوشش آموزش و مدرک لازم داده می شود.


مدیرعامل انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز با اشاره به اقدامات انجمن در دهه سوم فعالیت خود، افزود: در کنار تامین معیشت و ایجاد توانمندسازی، مشاوره به خانواده ها و توجه به مسائل روانشناختی افراد تحت پوشش رویکرد این انجمن در دهه سوم فعالیت است.

وی تصریح کرد: در این دوره به منظور خدمات رسانی به خانواده های نیازمند صندوق قرض الحسنه بنی هاشم تاسیس شد که هیچگونه سودی از وام گیرنده دریافت نمی کند. راه اندازی موسسه آموزشی آیین ومعرفت جنوب دیگر اقدام انجمن در جهت اعتلا آموزش و فرهنگ شهر است که حدودا ۱۰ سال از تاسیس آن می گذرد.

کلاهدوز بیان کرد: شیوع بیماری کرونا و ایجاد تورم و گرانی در جامعه مشکلاتی را برای انجمن ایجاد کرده و به دلیل تحت تاثیر قرار گرفتن فضای کسب و کار از تورم و گرانی، کمک های مردمی نیز کمتر شده است لذا انجمن به تنهایی و با شیوه‌های قبلی نمی تواند در تامین نیازهای خانواده های تحت پوشش فائق آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارتباط مستمر انجمن خیریه با اصحاب رسانه، اظهار داشت: انجمن در نظر دارد همه ساله در روز خبرنگار از خبرنگاران و رسانه هایی که بیشترین فعالیت را در زمینه اشاعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری داشته اند تقدیر ویژه به عمل آورد و از خانه مطبوعات تقاضا داریم که داوری این کار را به عهده بگیرند.


کلاهدوز همچنین گفت: انجمن خیریه اقدام به راه اندازی پویش هایی در فضای مجازی نموده است و با توجه به اینکه محرم در پیش است پویش کمک به این خانواده ها نیز از سوی انجمن راه اندازی خواهد شد که تقاضا داریم در این زمینه اطلاع رسانی لازم صورت بگیرد.

وی در پایان تصریح کرد: برگزاری سالانه جشنواره های هنری با مضامین نیکوکاری به‌طور سراسری و کشوری در دست اقدام است که به نفرات برتر جوایز درخور و شایسته تقدیم می شود.

 

  

 

نشست خبری در سایر رسانه ها:

خبرگزاری ندای رسا

خبرگزاری خوزنا 

جهان اخبار

روزنامه چشم انداز روشن

خبرگزاری فارس

کاووش خبر

هورنیوز